
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Max Collector Current | 500 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 45 V |
| Polarity | PNP |
| RoHS | Compliant |
| Transition Frequency | 100 MHz |
Stock: 14812
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13898
Ext.Price$0.13898
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13898 | $0.13898 |
| 10 | $0.09302 | $0.93020 |
| 50 | $0.07605 | $3.80250 |
| 100 | $0.06218 | $6.21800 |
| 500 | $0.04755 | $23.77500 |
| 1000 | $0.04262 | $42.62000 |
| 3000 | $0.03619 | $108.57000 |
